تو خرید

مدیریتی هوشمندانه با نرم افزارهای های مالی و اداری - تو خرید

مدیریتی هوشمندانه با نرم افزارهای های مالی و اداری

مدیریت یک سازمان علاوه بر این که به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارید، نیازمند هوش بالایی هم است، در سال های اخیر راهکارهای مناسبی برای مدیریت سازمان ها ارائه شده است و باید بگوییم که به سادگی می توانید مدیریتی هوشمندانه با نرم افزارهای های مالی و اداری داشته باشید، از این رو در ادامه مهم ترین نرم افزار صورت های مالی که در این کار به شما کمک می کنند را شرح می دهیم.

سیستم خرید و تدارکات

در یک سازمان خرید های به موقع اهیت بالایی دارند، به همین دلیل بخشی به عنوان تدارکات مشغول به کار است تا نیاز های سازمان را برطرف کند. به طور کلی باید به این موضوع توجه کنید که برای خرید یک سازمان باید به قدری خرید کنید که دچار انباشتگی نشوید و البته نیازهای سازمان هم به موقع تامین شود، از این رو یک سیستم خرید و تدارکات کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

اگر چه استفاده از سیستم خرید و تدارکات مزیت های بسیاری را برای شما به دنبال دارد، اما توجه داشته باشید که سرعت بخشیدن به کارها از اصلی ترین مزیت های استفاده از آن به حساب می آید، البته توجه داشته باشید که همین سرعت بالا در انجام کارها به دلیل ساده کردن مدیریت خرید و تدارکات است.

مزیت های استفاده از سیستم خرید و تدارکات

با استفاده از یک سیستم کارآمد برای خرید و تدارکات، مزیت های زیادی برای سازمان شما وجود خواهد داشت که در ادامه لیستی از این مزیت ها را بیان می کنیم؛

 • از موجودی های سازمان خود به طور دقیق مطلع خواهید بود.
 • مدیریت انبارداری به سادگی برای شما انجام می شود.
 • تامین کالای مورد نیاز و همچنین مدیریت تامین کنندگان به سادگی انجام می شود.
 • استفاده از این نرم افزارها از جمله نرم افزار مدیریت انبار باعث می شود که برنامه ریزی و تصمیم گیری برای شما به سادگی انجام شود.
 • هزینه نگهداری از موجودی ها کنترل می شود.
 • از کمبود موجودی خاصی پیشگیری خواهد شد.
 • کالاهای مورد نظر در زمان مناسبی تامین می شوند.
 • از سایر سیستم های حسابداری، انبار و فروش گزارش های دقیقی ارائه خواهد شد که این گزارش ها بسیار مهم هستند.
 • تمامی فرآیند خرید و تدارکات به طور کاربردی و بسیار ساده ای پیگیری خواهد شد.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا و مزیت هایی که بیان کردیم، به سادگی می توان به این موضوع پی برد که چرا استفاده از سیستم خرید و تدارکات اهمیت بالایی دارد و البته هوشمندانه به حساب می آید.

نرم افزار حسابداری ارزی

حسابداری یکی از مهم ترین قسمت ها در یک سازمان و اداره به حساب می آید که باید توجهی خاص به آن داشته باشید. در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که سازمان ها و اداره های مختلف معاملات بین المللی دارند و در این حالت با ارزهای مختلف سر و کار خواهند داشت، توجه داشته باشید که در این حالت سیستم حسابداری معمولی پاسخگوی مناسبی برای نیاز های شما نخواهد بود.

در هنگامی که سازمان شما با چندین ارز مختلف سر رو کار دارد، باید از نرم افزار حسابداری ارزی استفاده کنید. ارتباطات برون مرزی معمولا با ارزهایی مانند دلار، یورو و لیر انجام می شود، در این حالت با داشتن یک نرم افزار حسابداری ارزی به سادگی می توانید به کارهای حسابداری رسیدگی کنید، بدون آن که مشکلی برای شما به وجود آید.

امکانات یک نرم افزار حسابداری ارزی

یک سیستم حسابداری ارزی برای آن که بتواند نیازهای کاربران را برطرف کند، باید امکانات خاصی را داشته باشد که در ادامه این امکانات و ویژگی ها را شرح خواهیم داد.

 • شما به سادگی می توانید با دقت بالایی نرخ ارز را ثبت کنید، این موضوع در هنگام محاسبه نوسانات ارزی کاربرد بسیاری دارد.
 • چندین ارز را به طور همزمان می توانید در این نرم افزار ثبت کنید.
 • اسناد مختلف را به دو صورت ارزی و ریالی در این نرم افزار می توانید ثبت کنید.
 • این نرم افزار به شما امکان می دهد که یک ارز را به عنوان ارز پایه در نظر بگیرید و این کار در ادامه کاربردهای بسیاری را برای شما خواهد داشت.
 • فاکتورها و اسناد موجود بر اساس آخری نرخ ارز ثبت خواهند شد.
 • به سادگی پیش فاکتور ارزی برای شما به ثبت می رسد.
 • شاهد این هستیم که در نرم افزار حسابداری ارزی از بیش از ۵ زبان دنیا پشتیبانی می شود.
 • گزارش های ارزی به شما ارائه می شود.
 • چاپ رسید هم در این نرم افزار امکان پذیر است.

سیستم مدیریت انبار داری

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که در رابطه با سیستم حسابداری اطلاعاتی را بیان کنیم. در تجارت از حسابداری به عنوان مغز و کنترل کننده کسب و کار یاد می شود، این در حالی است که از انبارداری به عنوان قلب یک سازمان و کسب و کار یاد می شود. یعنی اگر می خواهید سازمان و اداره شما به خوبی به فعالیت های خود ادامه دهد، باید انبارداری منظم و کنترل شده ای داشته باشید.

سیستم مدیریت انبارداری این امکان را به شما می دهد که فعالیت های مربوط به انبارداری را به سادگی انجام دهید. جریان گردش کالا در یک سازمان به یک انبارداری منظم بستگی دارد، البته توجه داشته باشید که انبارداری و انباشتگی با یکدیگر تفاوت هایی دارند، انبارداری برای یک سازمان مهم و کاربردی است، در صورتی که انباشتگی مزیتی ندارد.

کاربردهای سیستم مدیریت انبارداری

یک سیستم مدیریت انبارداری و نرم افزار دریافت و پرداخت کاربردهای مختلفی را برای شما به دنبال دارد؛

 • می توانید مشتری ها را تعریف کنید.
 • حسابداری انبار به سادگی انجام می شود.
 • گزارش ها به طور منظم و مرتب ارائه خواهند شد.
 • اسناد را می توانید بر روی شبکه هم به ثبت برسانید.
 • سقف بدهکاری و بستانکاری مناسبی را برای خود تعریف خواهید کرد.

به این موضوع توجه داشته باشید که یک سیستم مدیریت انبارداری باعث می شود که سازمان و اداره شما فعالیتی منظم و دقیق تر داشته باشد.

در نهایت به شما پیشنهاد می دهیم که اگر برای مدیریتی هوشمندانه با نرم افزار حسابداری انبار و اداری به دنبال کارشناس های متخصصی برای مشورت هستید، با تیم پویا سافت تماس بگیرید. کارشناس های ما شما را راهنمایی می کنند، تا بهترین تصمیم را برای سازمان خود بگیرید.

کاربرد نرم افزارهای حسابداری و انواع آن

نرم افزارهای حسابداری آن دسته از برنامه‌های کاربردی کامپیوتری هستند که باید به صورت اتوماتیک، امور مالی سازمان‌‎ها را مدیریت کنند. این نرم افزارها به حسابداران و سایر مدیران مالی کمک می‎کنند که کارهای حسابداری خودشان را مدیریت و بهینه‌‎سازی کنند. هنگامی که می‌‎خواهید یک نرم افزار حسابداری تهیه کنید؛ باید با توجه به نیاز خود یک برنامه‌ی مناسب را تهیه کنید. برای مثال برخی شرکت‌ها در حوزه بازرگانی فعالیت می‌کنند؛ بنابراین باید نرم‌افزاری را تهیه کنند که دقیقاً متناسب به نیاز یک شرکت بازرگانی و ابعاد کاری آن‎ها باشد.

نرم افزار حسابداری بازرگانی

نرم افزار حسابداری بازرگانی، فرآیند حسابداری بازرگانی همچون انبارداری را تسهیل می‌بخشد، به موجودی و خواب هر کالا سر و سامان می‌بخشد، همچنین در ارائه گزارشات مدیریتی با دقت و صحت بالا عمل می‌کند.

نرم افزار حسابداری تولیدی

حسابداران شرکت‌های تولیدی به علت زمان سنجی و در اختیار داشتن فرمول‌های بسیار تولیدی باید با نرم‌افزاری کار کنند که با سرعت و دقت امکانات مورد نیاز را به آن‌ها ارائه کند. نرم افزارهای حسابداری تولیدی با امکانات مناسب در این بخش به شرکت های مختلف کمک می کند.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری

شرکت‌های پیمانکاری به لحاظ ارتباطاتی که در هر پروژه با تعدادی کارفرما دارند باید بتوانند حساب‌ها را به تفکیک پرداخت کنند و از صفر تا صد قراردادها را به درستی مدیریت کنند. بنابراین داشتن یک نرم افزار حسابداری پیمانکاری دقیق که در محاسبه بهای تمام شده هر پروژه، سود و زیان و هر آنچه که به تکمیل فرآیند پیمانکاری کمک می‌کند، ضرورت دارد.

نرم افزار حسابداری خدماتی

شرکت‌های خدماتی عموماً در قبال خدمتی که به مشتریان ارائه می‌کنند؛ حق الزحمه دریافت می‌کنند. در حقیقت این شرکت‌ها، بدون ماده اولیه و با هزینه کردن خرید و وسایل مورد نیاز، خدمت ارائه کرده و کسب درآمد و سود می‌کنند.

فعالیت‌های حسابداری در شرکت‌های خدماتی، اموری همچون فعالیت در خصوص خرید دارایی، ایجاد بدهی و یا افزایش سرمایه است و تهیه یک نرم افزار حسابداری خدماتی جامع و دقیق برای مدیریت حساب‌ها اهمیت زیادی دارد.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی

یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی دقیق در مدیریت و ساماندهی حساب‌ها به فروشگاه‌داران کمک می‌کند. با استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، شما می‌توانید عملیات‌های خرید و فروش و دریافت و پراخت، کنترل موجودی کالا و ارتباط با توزیع‌کنندگان را به راحتی مدیریت کنید.

نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری آنلاین یا همان ابری امروزه در دنیای تکنولوژی و دورکاری، کاربرد بسیاری دارد. این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد در هر نقطه‌ای از دنیا که به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی داشته و حسابداری شرکتشان را انجام دهند.

نرم افزار حسابداری شخصی

نرم افزار حسابداری شخصی به صورت اپلیکیشن‌هایی است که می‌توان در آن به سادگی دخل و خرج روزمره‎تان را وارد کرده و حساب‌وکتابتان را مدیریت کنید این اپلیکیشن‌ها به راحتی به حساب‌های بانکی شخصیتان متصل می‌شود و شما می‌توانید گزارش خلاصه‌ای از مجموعه حساب‌های خرج‌شده شخصیتان تهیه کنید.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.